Virtualioji bibliotekininkė Matilda kviečia susipažinti su užburiančiu knygų rinkiniu, kuris sušildys jūsų širdis ir sužadins vaizduotę šaltais žiemos mėnesiais. Ši virtuali knygų paroda – tai įvairių istorijų ir balsų šventė, nukelsianti jus į kitus pasaulius ir epochas.
Kompiuterinis raštingumas ir pažintis su internetu (pradžiamokslis) GRUPĖ PILNA
Mokymuose susipažinsime su pagrindinėmis kompiuterio programomis ir jų paskirtimi, išmoksime kurti aplankus, dirbti su failais. Mokysimės parengti nesudėtingus MS Word dokumentus. Kalbėsime apie interneto teikiamus privalumus, atliksime paieškas interneto naršyklėse. Trumpai pakalbėsime apie socialinius tinklus, jų naudą, įvairovę. Susikursime Gmail paskyrą, siųsime vienas kitam elektroninius laiškus su priedais, bendrausime tiesioginio susirašinėjimo žinutėmis.
Gruodžio 12 d. 18 val. kauniečius ir miesto svečius kviečiame į advento vakarą „Dvare ugnelė žibėjo“ Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. renginių erdvėje). Drauge su Garliavos kultūros centro folkloro ansambliu „Gegutala“ (vadovė Nijolė Grivačiauskienė) dainuosime tradicines advento dainas, žaisime, išbandysime senuosius advento burtus ir ateities spėjimus.
Įsivaizduokite neaprėpiamai ribotą pasaulį, neišmatuojamo dydžio pastatą, kurio kiekvienoje Salėje, Vestibiulyje, Laiptatakyje, Koridoriuje stovi statulos. Jos užima visus laisvus plotus, nors šen bei ten galima aptikti Neužimtą Cokolį, Nišą, Apsidę ar Statulomis nepridengtą Sienos paviršių. Tokiame architektūrinių elementų pasaulyje gyvena Piranezis, savotiška mitinė būtybė. Knyga įkvėpta italų dailininko Giovannio Battistos Piranesio (gimė 1720 m. spalio 4 d. Venecijoje, mirė 1778 m. lapkričio 9 d. Romoje), žinomo dėl detalių ir išradingų klasikinės ir romėnų architektūros raižinių, architektūrinių darbų. Piranesis dažnai vaizduoja sudėtingus ir fantastinius statinius, įskaitant labirintiškus kalėjimus ir požemines erdves. Iš šių architektūrinių vaizdinių ir sėmėsi įkvėpimo rašytoja Susanna Clarke. Ji kuria pasaulį, kuris atspindi paslaptingas ir sudėtingas Piranesio graviūras. Romane vaizduojama aplinka su didelėmis salėmis, statulomis ir labirintais yra duoklė Giovannio Battistos Piranesio stiliui ir vaizduotei. Piranesio įtaka knygos atmosferiškumui ir nežemiškumui – akivaizdi.
„Perskaityk tūkstantį knygų ir tavo žodžiai tekės kaip upė.“ – Virginia Woolf
Kaip dažnai renkatės skaityti knygas apie skaitymą? Stephenas Kingas išleido knygą „Apie rašymą. Memuarai apie amatą“, vieną iš gausybės rašymo instrukcijų, kuriomis kartais pasinaudoja grafomanai, manydami, kad tik rašymas gali juos įprasminti. Bet kai rašo visi, literatūros visata didėja. Tačiau kas tą begalybę perskaitys? Todėl šį kartą siūlome ne rašymo, o skaitymo iššūkį.
Beveik 16 000 dalyvių, 3300 mobiliosios programėlės „Draugoteka“ atsisiuntimų, 3000 naujų knygų, 1700 edukacijų ir 39 nauji knygomatai Panevėžio, Klaipėdos, Kauno regionuose. Tokie pagrindiniai projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ skaičiai. Projekto veiklų rezultatai pristatyti Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.