Kaunistikos skaitykla gimė iš didelės meilės knygai ir KAUNO miestui. Dabartinės Kaunistikos skaityklos ištakos siekia 1971 m. lapkričio 5 d., kai buvo įkurtas KAVB Lituanistinės literatūros skyrius, 1979 m. pavadintas Kraštotyros. Naujajam skyriui buvo paruošta veiklos instrukcija, numatyti uždaviniai: „kartotekos apie Kauną organizavimas; bibliografinių leidinių apie Kauną ir Kauniją ruošimas; kraštotyrinės tematikos masinių renginių organizavimas; pranešimų skaitymas seminaruose; bibliografinių informacijų apie Kauną teikimas skaitytojams“ ir t.t.

Kaunistikos skaityklos kartotekos struktūra netilpo į įprastinius UDK sistemos rėmus. Dėl itin išsamių ar net smulkmeniškų bibliografinių aprašų anotacijų, net trumpų žinučių fiksavimo ji dažnai buvo kritikuojama kolegų. Tačiau šio skyriaus darbuotojai Elena Stankaitienė ir Chuanas Viktoras Spitrys tvirtai laikėsi savų nuostatų, atkakliai jas gynė ir stengėsi perduoti naujiems darbuotojams. Užkulisiuose kolegos dažnai sakydavo: nieko nepadarysi – tai „Spitrio Kaunistikos institutas“.

Šiandien mus džiugina anuometinis jų užsispyrimas ir bibliotekos vadovybės toliaregiškumas, nes turime unikalią Kaunistikos skaityklą ir straipsnių kartoteką. Svarbu ir tai, kad kaunistikos „virusu“ užsikrėtė daugelis šiame skyriuje dirbę ir tebedirbantys darbuotojai.

Keitėsi Kaunistikos skyriaus darbuotojai, patalpos, pavadinimai. Nesikeitė tik pagrindiniai tikslai ir uždaviniai – kaupti ir skleisti informaciją apie Kauną. Šiandien skaitykla, kaip ir pati biblioteka, yra moderni, šiuolaikiška, žengianti koja kojon su pažangiomis skaitmeninėmis technologijomis – kuria elektroninius žinynus, virtualias parodas ir t.t.

Parengė KAVB IPS Kaunistikos skaityklos vyresn. bibliografė Rita Vaitilavičienė, 2011 m.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.