Kad rašytojai ne tik rašo knygas, bet ir gali surengti pasiutusiai linksmą koncertą vaikams, įsitikinome rugsėjo 18 d.
Vienintelės pasaulyje vaikų knygų rašytojų grupės „Knygų vaikai“ nariai Benas Bėrantas, Justinas Žilinskas, Tomas Dirgėla ir Virgis Šidlauskas surengė, pasak renginyje dalyvavusių vaikų, „patį linksmiausią dalyką“, nes šokiai tęsėsi sulig paskutiniu akordu!
Ir ne tik linksmą, bet ir informatyvų – į renginį susirinkusias šeimas muzikantai supažindino su savo instrumentais, jų skambesiu bei galimybėmis. Vaikai atlikėjų klausinėjo įvairiausių klausimų. Tarp jų buvo ir ganėtinai sudėtingų, kuriems reikalingos net matematinės žinios, pvz., „kiek knygų visi kartu esate parašę?“, buvo ir labai rimtų – vaikai domėjosi, kur rašytojai norėtų nukeliauti ar kokios jų svajonės.
Na, o kad koncertas įvyko ir pavyko visu smagumu patvirtino pabaigoje publikos skanduotas žodis „Pakartot“ ir gausybė plojimų. Tikimės, kad kada nors pakartosime ir koncertą.
Iki!

Rugsėjo 18 d., šeštadienį, 12 val., projekto „Operacija ŠEIMA“ komanda kviečia šeimas į vienintelės pasaulyje vaikų rašytojų muzikos grupės „Knygų vaikai“ koncertą, kuris vyks Kauno apskrities viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje, K. Donelaičio g. 8.

Benas Bėrantas, Justinas Žilinskas, Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas – tikrai išskirtinis ketvertukas. Jie ne tik gerai žinomi populiarių knygų vaikams rašytojai, bet ir muzikos grupės vaikams (ir ne tik vaikams!) nariai. Koncertuose atlieka savo kūrybos dainas, kurių linksmumas įtraukia net ir šiek tiek bambėti linkusius vaikus. Ne išimtis, šį kartą muzikantai pažada – linksmos nuotaikos, gerų emocijų ir juoko pasisemsite visam rudeniui!

Laukiame visų, kurie negali gyventi be knygų, muzikos ir juoko!

Apie norą dalyvauti praneškite el. paštu vaikai@kvb.lt, telefonu (8 37) 324 225 arba užsukę į Vaikų literatūros skyrių (K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2).

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Iki susitikimo!

 

Projektą  iš dalies finansuoja:

ltkt logo

Projektą remia:

init logo

Projekto partneris:

maironio muziejus logo

Rugsėjo 4-ąją pakvietėme šeimas susitikti su iliustratore, grafike, knygų autore Monika Vaicenavičiene patyrinėti, ką kiekvienam iš mūsų gali reikšti upė ir kiek skirtingų sąsajų su ja turime.

Meniška autorės Monikos istorija, kas jai yra upė, papasakota knygoje „Kas yra upė?“, kurią dailininkė pristatė susirinkusiems skaitytojams. Upė – tai siūlo gija, kelionė, namai, atgaiva, susibūrimo vieta, mįslė, atmintis, kvapas, gelmė, energija, atspindys, kelias... Kyla klausimas, o gal ši knyga taip pat yra upė – išversta į ne vieną pasaulio kalbą ji teka iš šalies į šalį...?

Susipažinę su menininkės istorija, kūrėme savają. Į vainikus įpynėme prisiminimus ir mintis apie upes, tekančias mūsų galvose.

 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojais, antrą kartą organizuoja kokybiškus ir profesionalius nemokamus kūrybinio rašymo mokymus 9–11 klasių moksleiviams. Šiais metais kursai vyks nuotoliniu būdu. Kursus sudarys 4 grupiniai užsiėmimai su rašytojais bei kelios individualios konsultacijos. Mokymus ves knygų paaugliams autorė Ilona Ežerinytė, poetas, dramaturgas Mindaugas Nastaravičius, poetas, literatūros žurnalo „Metai“ vyr. redaktorius Antanas Šimkus.

Susidomėjusieji kūrybinio rašymo kursais kviečiami užpildyti anketą https://bit.ly/2V3ZUy0. Apie tikslias datas bus informuoti atrinkti kandidatai. Užsiėmimai vyks po pamokų, moksleiviams patogiu laiku. Kilus klausimams rašykite edukacijos@lnb.lt

Kvietimas dalyvauti kūrybinio rašymo kursuose (vaizdo įrašas su visa informacija) pasiekiamas čia: https://www.youtube.com/watch?v=JuXSWamJ2tY 
ir čia: https://www.facebook.com/nacionalinebiblioteka/posts/10158098733991863

Žinios apie praėjusiais metais vykusius kūrybinio rašymo mokymus: https://www.lnb.lt/naujienos/6124-nacionalineje-bibliotekoje-kurybinio-rasymo-kursai-jaunimui

 

„Pirmyn į žinių kelionę!“ – šiuo šūkiu pirmąją mokslo metų dieną vaikus sutikome edukaciniame centre „CurioCity“.

Nors vasara buvo labai LABAI labai trumpa, taip teigė vaikai, tačiau sugrįžti į klases ir susitikti su draugais laukė kiekvienas. Visą popietę kartu gaminome įsegamus ženkliukus, dalinomės vasaros įspūdžiais, perskaitytomis knygų istorijomis bei laukiamais mokslo metų iššūkiais.

Vaikų literatūros skyrius visiems vaikams linki – įdomių mokslo metų ir prasmingų pasiekimų. Susitikime bibliotekoje!

Leidinių paroda
Rugsėjo 1–30 d.
„Mokykla, draugai ir kiti reikalai“

Dailės darbų paroda
Rugsėjo 1–30 d.
Kauno dailės gimnazijos pradinių klasių mokinių dailės darbų paroda „Mįslės gudrioms galvelėms“ (parengė mokytojos Violeta Šniokienė, Vida Kell, Rūta Pečiūrienė, Virginija Katkevičiūtė, Giedrė Dadurkevičienė, Dalia Čepulienė)

 

>

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies. More information