• Ritos Vinčiūnaitės kūrybinių darbų paroda „viskas kartojasi“

  2022 m. rugpjūčio 9 d.
  18 val.
  Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8, III a. salė

  Kauno apskrities viešoji biblioteka rugpjūčio 9 d. 18.00 val. kviečia į Ritos Vinčiūnaitės kūrybinių darbų parodos „viskas kartojasi“ atidarymą. Paroda veiks nuo rugpjūčio 9 iki rugpjūčio 12 dienos.

  Rita dalijasi: „Parodoje eksponuoju savo lino raižinių printus. Darbų kompozicijos mano galvoje gimsta labai netikėtai, todėl kai ateina nauja idėja stengiuosi ją kuo greičiau perkelti ant linoleumo. Raštai nėra apgalvoti, apskaičiuoti, dažniausiai netgi piešiami „iš akies“ – be liniuotės, taip kaip jaučiasi, taip kaip tuo metu norisi. Raižymas – mano mėgstamiausia proceso dalis, labai tuo mėgaujuosi. Pasikartojantys raštų elementai ramina, atsiranda ritmas, raižyme paskęstu ir užsimirštu, visa tai veikia terapiškai. Ir kartojasi ne tik raštai, ne tik elementai, bet ir pats procesas. Ir nors dažnai pasikartojantys dalykai virsta rutina, šie mano raižymo procesai mano įprastą kasdieninę rutiną stipriai praskaidrina. Tai mano paroda ir yra apie tai, apie mano pasikartojančių raštų, pasikartojančių procesų rezultatus.“ Ritos kūrybinių darbų paroda „viskas keičiasi“ yra dalis projekto „Erdvė reikštis“ renginių ciklo.

   

  Bibliotekos savanorė Viktorija Grimaševskytė susitiko su Rita ir trumpai ją pakalbino apie jo kuriamas vizualizacijas, kūrybos procesą bei įkvėpimą kurti. Kviečiame skaityti!

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.