„Literatūrinis pojūčių salonas“ – intriguojanti, skaityti, diskutuoti, pažinti literatūros kūrinį per kvapo, skonio, lytėjimo ir garso prizmę kviečianti interaktyvi pojūčių ekspozicija, sukurta Kauno apskrities viešosios bibliotekos kartu su VŠĮ „Pojūčių teatras“. Ekspozicijoje pateikiami aštuoni literatūros kūriniai, kurių atmosfera kuriama pasitelkiant įvairias jutiminius procesus stimuliuojančias priemones. Parodos kūrėjų tikslas – pasitelkiant pojūčius, skaitytojui pasiūlyti pamąstyti, kokius vaizdinius, atmosferą kuria jis pats, skaitydamas konkrečią knygą bei paskatinti daugiau skaityti persikeliant į knygų kuriamus pasaulius.

Ekspoziciją sudaro:

8 literatūros kūriniai ir kiekvienam jų skirtos 8 medinės dėžutės (30 x 30 cm), montuojamos ant skirtingo aukščio metalinių rėmų. Kiekvienos dėžutės turinį sudaro įvairios konkretaus kūrinio atmosferą kuriančios taktilinės ir kitos pojūčius stimuliuojančios priemonės bei specialiai sukurti garso įrašai (klausomi per ausines). Ekspozicija skirta liesti, klausyti, uostyti, tyrinėti.

„Pojūčių teatro komanda, nagrinėdama keletą literatūros kūrinių, ieškojo jiems būdingų atmosferos detalių, taktilinių, vizualinių, garsinių ir kvapų efektų, kurie atitiktų knygas. Siekėme, kad mūsų sukurtos pojūčių dėžutės, spintelės ir lentynėlės būtų prieinamos ir mažam, ir dideliam, ir reginčiam, ir nereginčiam. O didžiausias džiaugsmas būtų išgirsti iš lankytojų, kad ši patirtis juos skatina daugiau skaityti ir įsivaizduoti.“ – apie ekspoziciją pasakoja VŠĮ „Pojūčių teatras“ įkūrėja Karolina Žernytė.

„Literatūrinis pojūčių salonas“ – viena iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Mistinė pažintis“ dalių. Šis projektas yra Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 programos dalis.
Dėl parodos eksponavimo kreiptis į Skaitytojų aptarnavimo skyrių, tel. (8 37) 324309, el. p. [email protected]

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.