Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungė prie projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ ir balandžio 23 d. bibliotekos ir miesto bendruomenei pristatė savo globėją – smuiko virtuozą maestro Vilhelmą Čepinskį, kuris ilgus metus yra bibliotekos skaitytojas bei jos rėmėjas. Vilhelmas Čepinskis 1998 m. buvo išrinktas įsimintiniausiu Kauno menininku, o 2003 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Pirmasis susitikimas su globėju įvyko atidarant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė A. Naudžiūnienė pasidžiaugė nauja bičiulyste: „Tikimės, jog abipusis sutarimas ir tvirta draugystė bus mūsų sėkmingo bendravimo ir bendradarbiavimo pamatas.“ Susitikimo metu Vilhelmas Čepinskis padėkojo už jam suteiktą garbę ir padovanojo bibliotekai du savo kompaktinius diskus. Maestro taip pat kalbėjo apie knygos svarbą jo gyvenime ir vylėsi, kad dalindamasis savo patirtimi bus naudingas bibliotekai įgyvendinant naujas idėjas.

Lietuvos nacionalinės bibliotekos paskelbta iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ kvietė vaikystėje ar jaunystėje bibliotekoje skaičiusius dabar jau žinomus šalies žmones atrasti savo biblioteką iš naujo bei tapti jos globėjais. Iniciatyva siekiama parodyti, jog bibliotekos nėra tik knygų skolinimo ar skaitymo vieta. Jos vis dažniau tampa bendruomenės, verslo, kultūros, meno atstovų susibūrimo iniciatorėmis, telkiančiomis bendrai veiklai.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.