Kaunistikos skaitykla

Informacija:
Radastų g. 2, III a., 304 kamb.
Tel. (8 37) 32 42 44
El. paštas Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Darbo laikas:
I–V 8.30–19.00 val.
VI 10.00–17.00 val.
*Paskutinis mėnesio trečiadienis –  švaros diena (lankytojai neaptarnaujami)
Birželio-rugpjūčio mėn. darbo laikas

 • Kaupiame išsamią informaciją apie Kauną ir jo apylinkes, iš dalies – Kauno regioną. Nuo 2004 m. kai kurios kortelinės kartotekos (daugiau nei 500 tūkst. įrašų) nebepildomos. LIBIS analizinės bibliografijos posistemyje pradėta kurti Publikacijų apie Kauną duomenų bazė (PKDB (.pdf, 334 KB, vaizdo įrašas). Su informacijos paieškos galimybėmis Jus gali supažindinti Kaunistikos grupės darbuotojai.
 • Skaityklos fonde kaupiame populiariausią literatūrą apie Kauną, Kauno rajoną, regioną. Saugome kartografinius dokumentus, dovanotus rankraščius, nuotraukų albumus iš kraštotyrininkų asmeninių archyvų, taip pat bakalaurų, magistrų, doktorantų darbus, vaizdo ir garso įrašus (CD/DVD) Kauno tematika.
 • Teikiame informaciją, naudodamiesi Kaunistikos skaityklos kartotekomis ir leidinių fondu, įvairiomis duomenų bazėmis, kompiuteriniais katalogais, internetu. Informacija teikiama žodžiu, telefonu, el. paštu.
 • Atliekame skaitmeninį informacijos nuskaitymą (skenavimą) iš leidinių, saugomų Kaunistikos skaityklos fonde. Paslaugos mokamos
 • Rengiame elektroninius žinynus, pristatančius Kauno miestą ir jame gyvenančius žmones: „Kaunas: datos ir faktai“, „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“.
 • Rengiame KAVB internetinės svetainės rubriką „Kraštiečiams“.
 • Kaunistikos darbuotojų parengtame Kauno fotografijų skaitmeniniame archyve galite rasti Jus dominančių įvairių Kauno objektų nuotraukų.

Maloniai kviečiame dovanoti senų ar retų atvirukų, nuotraukų originalus arba kopijas, spaudinius ir kt. dokumentus Kauno tematika.

Projektai

Elektroninis žinynas „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“
Pateikiama susisteminta informacija apie žymius žmones (daugiau nei 300 asmenų) ir jų atminimo įamžinimą Kaune.

Elektroninis žinynas „Kaunas: datos ir faktai“
Pateikiama susisteminta tekstinė ir vaizdinė informacija apie Kauną – datos, einamųjų metų sukaktys, amžininkų atsiminimai, vaizdų galerija – nuo seniausių laikų iki šių dienų. El. žinynas (.pdf, 226 KB) leidžiamas lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis.

Daugiau informacijos apie Kaunistikos grupės veiklą

Kartotekos

Kraštiečiams

Darbuotojų parengti leidiniai

Kaunistikos skaityklos istorija


Kaunistikos skaitykla. Fotografas V. Tamoliūnas

 Trumpa atmintinė Kaunistikos skaityklos lankytojui:

 • Kaunistikos skaitykloje dokumentai neskolinami ir į namus neišduodami;
 • norint nusikopijuoti dokumentus (žr. Kopijavimas), reikia parodyti juos aptarnaujančiam darbuotojui ir palikti savo skaitytojo pažymėjimą;
 • draudžiama ardyti kortelinius katalogus ir kartotekas, išimti iš jų korteles, keisti skaityklos fondo tvarką;
 • pasinaudojus kartotekomis, dokumentais, skaitmeninėmis laikmenomis ir kt., palikti juos sutvarkyti aptarnaujančiam darbuotojui;
 • draudžiama fotografuoti ir kopijuoti rankraščius (žr. Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas).

Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE

 Kviečiame apsilankyti!